Dřevěné domy

MODERNÍ DŘEVOSTAVBA V LETECH

Krásný pozemek na rozhraní nové obytné zóny a staré zástavby v Letech u Dobřichovic volal po vkusném domu, který se bude na jednu stranu distancovat od šmoulích domečků za silnicí a na druhou stranu dodrží tvarové zvyklosti venkovské stavby.

IMG_0050

Požadavek investorů na maximální neokázalost a zároveň energetickou nenáročnost zpracoval architekt Pavel Kopecký z ateliéru Formace. Dřív tu stávala zděná chatka s pultovou střechou s dobrými základy, takže ji nebylo nutné bourat celou.

P1000855

Přízemí domku zůstalo, na původní věnec byl přidán věnec druhý, trámový. Na něj jsme položili trámový rošt a vztyčili čtyři stěny, které jsme si připravili z kvalitních fošen.

P1000798

Aby byl dodržen klasický vzhled rodinného domu, rozhodl se architekt pro sedlovou střechu s pohledovými krokvemi. Podkroví je obytné, slouží současně jako ložnice i pracovna.

IMG_0010

Po dokončení stavby jsme se věnovali i interiéru. Postupně tu tak vznikly například dveře a zárubně na míru, obložky oken a parapety, skříně ve zdi, schody do suterénu a schody do podkroví i originálně řešená knihovna ve schodové šachtě.

IMG_0157